/ Series of Quarantine 2020

32nd Day of Quarantine on BBC One, 25.04.2020

The faces of Quarantine

Pomysł na The faces of Quarantine przyszedł sam z siebie w formie pytania “jak wyglądałyby znane portrety, gdyby ramę obrazu zamienić na ramę okienną?” Od początku idea wydawała mi się poruszająca, a kiedy włożyłem pierwszy obraz w okno okazało się, że działa to nawet mocniej, niż myślałem. Twarze, które w swoim oryginalnym kontekście są skupione, lub zamyślone, stają się smutne i osamotnione.
To samo dzieje się z nami: na co dzień możemy być weseli, energiczni lub nostalgiczni, ale każda z tych cech nabiera innego charakteru, gdy będziemy tacy w zamknięciu i w poczuciu lęku o to, co nadejdzie później.

The idea for The Faces of Quarantine series came as the question: “what would known portraits look like if the picture frame was replaced by a window frame?” The idea seemed moving, and when I put the first image in the window, it turned out that it works even more than I thought. Faces that were focused on something or thoughtful in their original context become sad and lonely.
The same happens with us: we can be cheerful, energetic or nostalgic on a daily basis, but each of these features takes on a different tone when we are closed under the lockdown and fearful of what will come later.

Więcej o serii:

32nd Day of Quarantine

9 kwietnia opublikowałem serię ilustracji – modyfikacji znanych dzieł sztuki wzbogaconych o postaci policjantów egzekwujących prawo kwarantanny na bohaterach obrazów. Cykl w krótkim czasie stał się viralem osiągając olbrzymie zasięgi.

Kwarantanna, dzień 32:Obywatelu, proszę się rozejść.Wydruki prac z tej serii dostępne tu: https://kwarantart.kubicki.infoWięcej o tym i poprzednim projekcie tutaj: www.kubicki.info/series-of-quarantine/

Opublikowany przez Jarka Kubickiego Czwartek, 9 kwietnia 2020

W ciągu ostatnich dni w Polsce pojawiło się wiele doniesień o nadużyciach policji w związku z kwarantanną, ludzie są karani za zwykłą jazdę na rowerze lub jogging, nawet jeśli są w pojedynkę i z dala od terenów zamieszkałych. To sprowokowało mnie do stworzenia serii 32nd day of Quarantine, który odniesie się do tej sytuacji w sposób lekki, bazujący na znanych powszechnie dziełach sztuki a jednocześnie pozwoli skanalizować społeczną frustrację.

During the last days in Poland there was a lot of reports about police abusing their authority in the time of quarantine. People are being penalised for simply riding a bike or jogging even if they’re doing it solo and far from residential areas. It provoked me to create a project that would adress this situation in a rather gentle manner based on known works of art, while at the same time allowing me to canalize social frustration. I am trying to match the style of added characters to the style of paintings, but everything I do is created with the method of digital painting.

We współpracy z aplkacją Storytel powstały mini-słuchowiska oparte o obrazach z tej serii. Można je zobaczyć na moim fanpage’u lub na stronie Storytel.

Więcej o serii: