/ Surrealizm w czystej formie

Jarek Kubicki – rocznik 76′, Gdańszczanin. Jest absolwentem Liceum Sztuk Plastycznych w Gdyni oraz Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku (Wydział Wzornictwa Przemysłowego). Laureat wielu prestiżowych nagród w dziedzinie projektowania stron internetowych. Miał wystawy w Polsce, jak i poza granicami kraju (m.in. w Belgii i Rumunii), jest także autorem wielu publikacji (m.in. Adobe Creative Newsletter, BranD Magazine (Japonia), Practical Photoshop Magazine, E-Volved Magazine). Brał udział w procesie twórczym wielu nagrodzonych projektów artystycznych, takich jak ‚Beksinski.pl’ czy ‚Rumors about Angels II’, które to zostały uhonorowane w konkursie Favorite Website Awards.

“60567”, 2010

Od 2001 roku posiada własne studio graficzne ‚Insania Evidens’. Na swoim koncie ma projekty wielu stron internetowych, współpracę z wieloma firmami, wzory przemysłowe, okładki książek i albumów muzycznych. Po wielu latach pracy w Warszawie i tamtejszych dużych agencjach reklamowych, postanowił powrócić na Pomorze. Obecnie mieszka, pracuje i tworzy w Sopocie. Jest Dyrektorem Kreatywnym w agencji reklamowej ‚Engine’. W czerwcu 2013 roku odbyło się otwarcie jego pierwszej, indywidualnej wystawy.

Artystą jest, z pewnością, oryginalnym. Przez lata wypracował sobie niepowtarzalny, niezwykle perfekcyjny styl. Kunszt oraz warsztat Jarka Kubickiego widać na każdym kroku. Z lekkością bawi się wszystkimi możliwymi technikami. Bogactwo faktur, kształtów, odcieni – to wszystko tkwi w jego malarstwie, rysunku, fotografii, a także w video art. Sztuka, którą tworzy autorsko, jest dość surrealistyczna. Granica pomiędzy realnością i fikcją zaciera się, świat jego dzieł jest niepokojący, przyglądamy się obrazom naładowanym emocjami. Autor poszukuje w zakamarkach ludzkiego umysłu, inspiruje się człowiekiem, a szczególności kobiecą tajemniczością. Na wyjątkową uwagę zasługują tzw. foto-manipulacje. Na nich właśnie można podziwiać kobiece piękno przeplatane z wyczuwalnym poruszeniem, zamieszaniem, czymś nadnaturalnym. To dzieła wybitne, charakterystyczne i jedyne w swoim rodzaju.

“60551”, 2009

Jest sztukmistrzem. Nie narzuca swojej wizji, on jedynie przekazuje pewien komunikat, nie tłumaczy go. Nie chce być narratorem, jego celem jest wprowadzenie widza w dany temat – a sam oglądający ma dopiero wyrobić sobie własne zdanie. Każdy ma przecież zupełnie inne postrzeganie świata.

Działając na polu reklamowym artysta może się poszczycić równie ogromnym dorobkiem. Tworzył dla największych firm w Polsce. Jego dokonania są zdumiewające, a nieprzeciętne projekty można odkrywać w zasadzie na każdym kroku w życiu codziennym. We wszystkich pracach wydaje się, iż wyobraźnia Jarka Kubickiego nie ma granic, a jego możliwości artystyczne ciągle zaskakują. ‚Sztuka Szuka’ zachęca Was do zapoznania się z bogatym dorobkiem tego wybitnego, polskiego artysty: http://www.kubicki.info .

Odnośniki na stronie Jarka Kubickiego zaprowadzą Was do ogromu prac, które są wytworem jego bogatej wyobraźni. To wybitna osobowość na polskiej scenie artystycznej, nie możecie więc przejść obok niego obojętnie – wejdźcie do jego rzeczywistości.

Sztuka Sztuka, 2013